Trasa pro rok 2019 je na většinový ohlas závodníků sjednocena na přibližně 6 kilometrů. Cílem závodu a naším motem je překonat sám sebe. Závod se stejně jako v loňském roce koná v duchu přátelském k této sportovní aktivitě a rádi Vás na trati uvidíme. Podpoříte tak sportování nevidomých společně s námi.

Profil tratě

Délka trasy: 6,25 Km
Převýšení tratě: 188m
Povrch tratě: Štěrková cesta šíře 4 metry a lesní cesty

Časový limit tratě je stanoven na 120 minut (2 hodiny).

Doporučení pro nevidomé:
Jste-li zvyklí sportovat, doporučujeme sebou vzít vlastního traséra, na kterého jste zvyklí a se kterým jste sladěni. Pokud vlastního traséra nemáte, dejte nám o tom včas vědět. Traséra Vám může udělat třeba kamarád, se kterým se dohodnete na způsobu vedení. V případě zájmu nabízíme možnost si nordic walking vyzkoušet, abyste se seznámili s její technikou, jejíž znalost jistě ocení i Váš trasér.

Na cestě jsou odvodňovací kanálky, na které by si traséři měli dát pozor. Také na lesních cestách může číhat nějaká ta větvička, která může v nestřeženém okamžiku pohladit po těle. Přesto se budeme snažit cestu zabezpečit co nejlépe.

První úsek:
První úsek je lehký a není nijak zvlášť náročný. Je zde nutno překonat silnici. Je dobré se v tomto úseku rozehřát a zbytečně jej „nepřepálit“.

Druhý úsek:
V další části přijde stoupání, na kterém je dobré vhodně rozložit síly.

Třetí úsek:
Třetí úsek je již z kopce a vede po široké lesní cestě. Na jejím začátku se mohou v případě nevlídného počasí projevit méně příznivé povrchové podmínky. Letos bude vynechán přechod přes potok.

Čtvrtý úsek:
Poslední čtvrtý úsek k cíli se mění na širší lesní cestu a je zde nutno podruhé překonat silnici!

Start je umístěn do přiléhajícího prostoru Lesního divadla.

Ať už jdete zdolat trať a podpořit nevidomé v závodním tempu, nebo jen kondičním tempem, vždy dávejte pozor na ostatní účastníky Nordic Walking Challenge a přizpůsobte svou obuv a oděv aktuálnímu počasí…